Aktualności

Mieszkania od Aurec Home z bezpiecznym systemem płatności

11.07.2022

Deweloper przygotowała najlepszą na rynku ofertę finansowania inwestycji—20/80, a nabywca ma pewność, że płaci za gotowe mieszkanie, a nie za obietnicę jego wybudowania.

Przy podpisaniu umowy przedwstępnej kupujący wpłaca na konto dewelopera 20 proc. wartości nieruchomości, a pozostałe 80 proc. tuż przed odbiorem kluczy – takie rozwiązanie nazywane jest „systemem 20/80” i upraszcza drogę kupujących do wymarzonych czterech kątów. Choć niewielu deweloperów jest skłonna przyjąć zapłatę za mieszkanie dopiero po jego wybudowaniu to Aurec Home jako jedyna firma deweloperska w Warszawie, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i szokuje konkurencję. Deweloper przygotowała najlepszą na rynku ofertę finansowania inwestycji—20/80, a nabywca ma pewność, że płaci za gotowe mieszkanie, a nie za obietnicę jego wybudowania.

Aurec Home – płatność w systemie 20/80

Już pandemia koronawirusa przyniosła ogromne zmiany na rynku nieruchomości. Obecnie zagrożenie wojną, dwucyfrowa inflacja i rosnące stopy procentowe sprawiły, że kredyt hipoteczny staje się produktem luksusowym. Aurec Home, doświadczony gracz na międzynarodowym rynku nieruchomości, wychodzi naprzeciw potrzebom klientów. 15 kwietnia, wraz ze startem sprzedaży V etapu inwestycji Miasteczko Jutrzenki na warszawskich Włochach, uruchomił bezpieczny system płatności 20/80. Zakup mieszkania Aurec Home w systemie 20/80 oznacza, że kupujący realizuje płatność w wysokości 20% ceny nieruchomości po zawarciu umowy, a pozostałe 80% po zakończeniu budowy inwestycji. Tak korzystne rozwiązanie zakupu mieszkania mogą zaoferować klientom tylko ​​deweloperzy o stabilnej sytuacji finansowej, gdyż realizacja inwestycji odbywa się w większości ze środków własnych.

Obserwujemy, że po kolejnych podwyżkach stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej, spadła siła nabywcza potencjalnych kupujących. Wyższe stopy procentowe oznaczają mniejszą zdolność kredytową, a część naszych klientów na zakup lokalu uruchamia kredyt hipoteczny. Zauważyliśmy jednak, że klienci tak łatwo nie rezygnują z zakupu mieszkania. Częściej decydują się na mniejsze lokale lub szukają alternatywnych sposobów na zakup własnego M. Dlatego wprowadziliśmy nowy system płatności 20/80, który w praktyce okazał się strzałem w dziesiątkę. Część klientów zainteresowana inwestycją Miasteczko Jutrzenki skorzystała z płatności podzielonej i już urządza własne mieszkanie – mówi Mariola Żak, dyrektor sprzedaży i marketingu Aurec Home.

Aurec Home kompleksowa dba o klienta

System płatności 20/80 to atrakcyjne rozwiązanie szczególnie dla klientów, którzy dopiero organizują środki na mieszkanie od dewelopera lub załatwiają formalności z bankiem w sprawie hipoteki. Późniejsza data zaciągnięcia zobowiązania w banku pozwala na uniknięcie długiego okresu podwójnych kosztów – spłacania rat i opłat wynajmu aktualnego mieszkania. Natomiast ci, którzy zgromadzili już całość środków na zakup nowego lokum, mogą swobodnie dysponować gotówką jeszcze przez kilkanaście miesięcy. Co ważne, kupujący mieszkania w harmonogramie spłat 20/80 mają pewność, że płacą za gotowe lokale, a nie za obietnicę ich wybudowania. Klienci, którzy na zakup inwestycji potrzebują uruchomić kredyt hipoteczny, mogą liczyć na pomoc Aurec Home. Deweloper nawiązał współpracę z firmą pośrednictwa finansowego – Notus Finanse, która gwarantuje otrzymanie kredytu na najlepszych warunkach. Klienci otrzymują pełne wsparcie na każdym etapie ubiegania się o kredyt.

Przeczytaj ostatnie aktualności